Login

Register

Login

Register

Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садочку. Практичні поради

– Не піду в садок! Не хочу!

– Підеш і ніяких заперечень!

– Не піду сказала! Викликай того журавля, нехай забере мене звідки приніс)))

Ось такі веселі діалоги часто трапляються у нас вранці, а інколи це і плач, і крики. А так хочеться, щоб кожного ранку дитина прокидалася спокійною, і в хорошому настрої збиралася у дитячий садочок. Ми поділимося з вами кількома вірними порадами, щоб наблизити такі світлі ранки)

Більшість, рекомендують дітей віддавати в дитячий садок з 3-3,5 років (з 3 років – дівчаток, і з 3,5 – хлопчиків). До 2-3 років дитина не відчуває потреби в комунікації з іншими малюками, зате в цей період сильно проявляється прихильність до матері і близьких людей. Якщо дитину віддати в садочок до трьох років, то цілком нормально, що вона буде плакати, сумувати за мамою і виглядати пригніченою. Знаходження маленької дитини в сім’ї з мамою є найприроднішим для її розвитку. Тому, якщо є така можливість, краще починати садочок після трьох рочків.

Як же допомогти дитині адаптуватися в дитячому садочку?

– Дайте малюку з собою його улюблену іграшку. Але попередьте його, що інші дітки захочуть подивитися на неї і доведеться ділитися.

– У жодному разі не віддаляйте від себе дитину, спілкуйтеся з нею ще більше і позитивніше, аніж раніше.

– Поясніть дитині реальну причину, чому батьки водять усіх діток вранці в дитячий садочок. Розкажіть, як ви любите свою роботу, що робота дає можливість купувати гарні речі, весело проводити час сім’єю, їздити на море…

– Старайтесь не спізнюватися ввечері забираючи дитину із садка. Одного разу, залишившись останньою з вихователькою наодинці, у крихітки може з’явитися паніка і страх, що її взагалі не заберуть додому.

– Багато психологів і педагогів сьогодні рекомендують вдома з дитиною грати в дитячий садок. У грі вона несвідомо буде переносити ситуації з реального життя – і багато проблем можуть спливти на поверхню. Аналогічною дією можуть володіти і придумування казок з персонажами, схожими на саму дитину і його оточення. Правда, казки краще підходять для діточок, які вже досить добре розмовляють.

– За перші успіхи (малюнки, аплікації та ін.) хваліть малюка, показуйте при ньому його роботи бабусі і дідусеві, гостям.

– Виділіть куточок у кімнаті дитини, де вона зможе виставляти свої роботи з дитячого садка.

– Відвідуйте святкування, пікніки та екскурсії у садку (або самі започаткуйте традицію їх організації), щоб показати дитині, що дитячий садок – це стиль життя, а не заклад куди її примусово ведуть щоранку.

– Запрошуйте друзів малюка у ваш дім вгості (можна разом з їхніми батьками).

– Не соромтеся показувати дитині свою любов і турботу. Скажіть, наприклад, що ви увесь день думали про неї, придумали цікаву розвагу на вечір. Забираючи дитину з дитсадка, обов’язково розпитайте, що вона робила, похваліть.

А головне – майте терпіння, дозвольте дитині звикнути  до нового оточення, а вдома  дайте їй зрозуміти, що в сім’ї її дуже люблять і з нетерпінням чекають на повернення додому з дитячого садочку.

Leave a Reply

Your email address will not be published.