Login

Register

Login

Register

Історія дитячої моди

Сьогодні дитяча мода нічим не відстає від дорослої своєю різноманітністю, яскравістю та брендовістю, хоча вона набагато молодша, оскільки з’явилася лише у 19 столітті.
Раніше вважалося, що дитина стає дорослою тільки тоді, коли скидає з себе дитячий одяг. Як правило, немовлят лише туго пеленали, окремого одягу для них не було. А діток від двох років одягали у прості туніки, а коли вони ставали старшими, то їм видавали драпіровані тоги (полотно вовняної тканини еліптичної форми, яка драпірувалась навколо торсу через ліве плече). Саме подібна зміна одягу в більшості культурах позначалася, як обряд переходу до дорослого життя.
У Середньовіччя що-небудь говорити про історію розвитку дитячої моди дуже складно, оскільки існує дуже мало свідчень про те, як виглядали діти того періоду. Якщо і зустрічаються картини того періоду, то діти на них зображуються, як мініатюрна копія дорослої людини: такий же костюм, ті ж риси обличчя.

 

Дитяча мода в тому вигляді, яку ми її знаємо, народилася приблизно 200 років тому. У своїй праці під назвою «Еміль і про Виховання” великий просвітник Франції Жан-Жак Руссо детально описав, у що одягали дітей того періоду. У постулатах він різко критикував дитячі корсети, а також важкий та громіздкий одяг. Саме тоді все суспільство зрозуміло, що дитина – це не маленька копія дорослого, а окрема особистість, про яку необхідно піклуватися. Тільки після цього хлопці починають, замість тісної офіцерської форми, носити піджаки. Дівчаткам заборонили носити корсети й незручні криноліни. Вони почали носити вільні муслінові сукні з поясом. Позбулося суспільство і від перук.

Просвітлення Жан-Жака Руссо
Жан-Жак Руссо справив справжню революцію в дитячій моді. Саме він одним з перших запропонував використовувати «цілющий одяг» для дітей. І у нього з’явилося багато послідовників, які також вважали, що дітям через примхи дорослих не можна затьмарювати найкращі роки їхнього життя.
Широку ідею «легкого» дитячого одягу пропагувала і портретистка Елізабет Лебрен. Елізабет змінила стиль життя багатьох багатих людей. Таким чином, в першій чверті 19-го століття юні дворяни вже бігали в матросках. Цей одяг спочатку являла собою абсолютно білий костюм. Але з часом стали використовувати поєднання білої блузки й темних штанів або спідниць. Причому така морська тематика в дитячому одязі зберігалася до кінця 20-го століття.
Варто також відзначити, що період 19-20 ст. ще називають Століттям Дитини. Саме тоді дорослі звернули свій погляд на дітей. Вчені частіше стали вивчати феномен дитини. Наприклад, всім відомий Зигмунд Фрейд зміг довести, що дитинство – це один з найважливіших етапів в житті людини. І від того, в яких умовах вона його проведе, буде залежати все її подальше життя, а модний дитячий одяг – це лише засіб спілкування із зовнішнім світом.

Період Французької революції.
Справжній прорив у розвитку дитячої моди стався в період Французької революції. Так званий стиль «ампір» був дуже популярний на початку 19-го століття. В основному, він нагадував античний світ, коли всі носили виключно одяг білого кольору. Дорослі жінки перестали носити важкі корсети, а груди підв’язували легкою косинкою. Дівчата ж під своїм верхнім одягом носили легку сорочку без рукавів на шлейках. Маленьким хлопчикам мода того часу диктувала свої умови. Вони носили сорочку з мереживами і полотняні штани, які закріплювалися під грудьми.
Лінія талії в дитячих сукнях з ходом часу повільно, але впевнено опускалася, і з 1825 року придбала своє нинішнє становище. Через це в ужиток знову повернувся корсет, завдяки якому створювалася «осина талія». Дитячий одяг також не відставала від дорослої і включила в свій побут цей елемент гардеробу.
В період 1869-1875 рр. маленькі дівчатка, як і їх матері, змушені були носити незручний і смішний турнюр, що являли собою спеціальну конструкцію зі слонової кістки. Така подушечка перебувала під численними шарами воланів і складок спідниць. І щоб довершити весь образ «благопристойності», поверх усього цього вони одягали жакет. Діти в такому одязі почувалися, м’яко кажучи, не дуже комфортно. Але час не стоїть на місці і до кінця 19-го століття одяг дітей став сильніше нагадувати сучасну. З’явилися костюми тематичні і спеціалізовані наряди, в тому числі для купання, для гри в теніс, для верхової їзди, для занять гімнастикою. Одяг став яскравішим, вільнішим, охайнішим. Часто дитячий одяг обробляли вишивкою та мереживом.
Урочисте дитяче вбрання обов’язково складалось з білих панчіх, а також витончених туфельок або невисокого розміру білі шкіряні чобітки без підборів. На рубежі 19-20 століття популярними стали хлоп’ячі чобітки, які виготовляли зі шкіри. Найголовніше – вони були м’якими і легко облягали дитячі ніжки.
Цікавий і той факт, що коли вся родина збиралася фотографуватися, діти любили брати з собою своїх ляльок і м’які іграшки. Тому сімейному кравцю доводилося шити аналогічні наряди не тільки всім членам сім’ї, а й лялькам.

Дитинство – це найважливіший етап життя

людини, яке впливає на все її майбутнє.

Зигмунд Фрейд

Leave a Reply

Your email address will not be published.