Як захистити свою дитину? Чи варто обмежувати свободу вибору у дитинстві? Погляд з Китаю. Частин 2

Головне слово у китайському стилі виховання це – захист!

Спочатку ім’я і талісман, як вдача та захист від недобрих очей. Потім материнське молоко, особлива іжа, деякі прийоми нетрадиційної медицини, щоб створити міцний імунітет у дитини, захистити від вірусів. І виховання, що зводиться до того, щоб про їхнє чадо добре думали і говорили , а в майбутньому його життя склалося соціально і матеріально стабільно.

На півдні Китаю в сім’ях дуже переймаються поведінкою дітей, як зі знайомими, так і з незнайомими людьми, загальною думкою соціуму про їхню сім’ю. Особливості консервативного виховання дітей полягають у тому що:

– Діти не можуть робити багато речей, наприклад: куштувати незвичну їжу, грати нові ігри, досліджувати різні місця та мати власні хобі – захист від неперевіреної новизни, що може нашкодити (це не стосується нових гаджетів, техніки та електроніки))).

– Батьки вчать дітей вітатися до знайомих чи незнайомих, дякувати усім підряд – захист від неввічливості і зневаги.

– Стараються віддати у кращий садок, школу і університет, дуже вимогливо ставляться до навчання – захист від ледачості, неосвіченності і некваліфікованості у майбутньому. Далеко не усі сім’ї дають дитині свободу вибору хобі, кола оточення, професії.

– Китайські діти уже з самого малечку дуже підпорядковані волі своїх батьків. Батьки навіть грають з малюками в ігри, які так чи інакше можуть бути пов’язані з їхньою майбутньою трудовою діяльністю. Мама або тато чітко визначають які гуртки або студії має відвідувати їх чадо. Вони вчать своїх дітей бути наполегливими та працьовитими, не скиглити, якщо щось не вдається, а продовжувати робити це до того часу, поки все вийде.

– Діти проводять багато часу з бабусями і дідусями, які забирають їх з дитячого садочку і доглядають поки батьки не повернуться з роботи, розповідають про традиції, культуру та історію країни.

– Батьки не вважають за потрібне виховувати в дитині відчуття власної гідності, з їхніх вуст малюк дуже рідко може почути похвалу. “Усі діти  однакові, якщо хочеш довести свою унікальність – зроби це на ділі, але не вихваляйся цим”, – захист від гордовитості та зухвалості.

– Китайські батьки намагаються багато гуляти з дітьми, їздити в парки і до водойми, шанувати природу.

– У Китаї одяг не являється культом. Мало хто старається одягнути дитину в одному стилі, поєднати правильно кольори, купити щось не таке як у всіх. Принти мультиплікаційних героїв одягають до майже до дорослого віку, хлопчикам нерідко купують рожеві рюкзаки і кросівки, а червоний колір є улюбленим для всіх усюди.

– А ось їжа являється культом). Немає значення які уроки чи ігри, дитина має сісти і спокійно насититися своєю  теплою, вареною стравою. Дітям тут не дають нічого сирого, жирного, жареного, солоного. Молоко, страви із сої, рис, булочки на пару, вареники на пару, трішки підсолене відварене м’ясо і риба, відварена зелень – ось дитяче меню ( на півдні країни і доросле меню схоже).

Саме таке виховання формує сучасне покоління молоді у великих містах Китаю. Багато хто розуміє, що це не кращий спосіб виховання, змушуючи їх робити те, в чому вони не завжди бачать потенціал і зацікавленість для себе, однак результат усіх задовольняє. Більшість з цих дітей виростають добре освіченими, прийнятими на роботу, з достойним матеріальним становищем і статусом. Тому й змінювати цю систему ніхто не ризикує.

У Китаї є багато нелогічних і занадто консервативних правил виховання дітей. Але, можливо, саме завдяки цьому Китай досяг таких високих економічних показників, тут майже відсутня корупція, один з нищих в світі рівнів злочинності, наркоманії та алкоголізму. У великих містах діти і молодь активно займається спортом, вивченням іноземних мов, комп’ютерних технологій та основ бізнесу, подорожує. Але на великі свята усі завжди повертаються до своєї родини, а ті що живуть закордоном ніколи не вагаються сказати звідкіля вони приїхала, навіть на відстані надають перевагу власні кухні і дотримуються своїх традицій. А значить  їхні правила  працюють на їхнє ж благо.

Tiny Heart за національні та сімейні цінності!

 

Ця запис була опублікована в рубриці Tiny Heart Блог. Додайте в закладки постійне посилання.permalink.

Вам може сподобатися!

Leave a Reply