Оберіг із зеленого нефриту та ім’я на вдачу ? Як доглядають та виховують дітей у Китаї. Частина 1

Такий далекий і незвіданий для нас Китай. Країна, де одні люди живуть на 40-ому поверсі і включають світло плеском долонь, а інші у горах у кам’яних будиночках, тому що їм там прохолодно і шумне місто не по душі. Країна, де лише недавно дозволили мати більше однієї дитини, де свої непорушні принципи і правила виховання, завдяки яким їхні діти виростають ввічливими і миролюбними. Сьогодні ми на півдні Китаю, в мегаполісі Гуанчжоу.

Більшість сучасник сімей у Китаї бажають мати двоє дітей: хлопчика ти дівчинку. Після народження дитини жінкам  офіційно надається 6 місяців декретної відпустки. А після виходу на роботу ще 6 місяців їх робочий день  закінчується на 1 годину раніше від інших працівників. Увесь цей час вони отримують свою стабільну заробітню плату, хоча малі компанії не можуть собі такого дозволити і домовляються про виплату половини заробітньої плати. Оплату пологів на 70% забезпечує соціальне медичне страхування.

Знайомтесь, це сім’я Lu і маленька одинадцятимісячна дівчинка 徐唯悦 Xu Wei Yue (ши вей йє – єдине щастя), але у сім’ї її кличуть Niu Niu (Ню Ню – маленька дівчинка).

Відразу після народження мама Ню Ню кілька днів провела у ліжку для швидкого відновлення сил, а в квартиру з’їхалися бабці, тітки і взяли на себе всю опіку над новонародженою. Щоб дати ім’я дитині батьки їздили  в буддійський храм порадитися з монахом, щоб ім’я яке вони надумали принесло добру вдачу дівчинці і монах благословив його.

Родинне святкування  в честь новонародженого малюка сім’я влаштувала на 100 день після її народження. В ресторан запросили багато гостей, мама і Ню Ню одягнулися у червоні сукні і приймали гроші в червоних конвертах, золото та вироби з зеленого нефрину: браслетики або підвіски – це традиційний китайський оберіг ( 玉 Yu- юу). На великому екрані показували відео з дівчинкою, фото з її першої фотосесії. Виглядало це, наче маленьке весілля)
Мама дівчинки годувала лише її грудним молоком до того часу, поки не повернулась на роботу. А потім найпершою і головної їжею в раціоні усіх китайських діток стає рис: рис без смаку і солі, рис з овочами, рис з фаршем, рис з фасолею; ще багато вареної зелені, сої, курятини. П’ють дітлахи воду, молоко, трав’яні чаї і супи за рецептами нетрадиційної китайської медицини.
Як і більшість сімей тут, матуся дівчинки надає перевагу  простим 100% бавовняним речам, але якщо погода тепла, то ні шапочок, ні рукавичок ви на китайських немовлятах не побачитие. До пустушки дівчинку не привчали,  та й резинові іграшки для точіння зубок не дають, бабуся Ню Ню дуже проти усього хімічного та не природнього в роті малюка.

“Ми понад усе любимо свою принцесу, стараємось увесь вільний час проводити з сім’єю і якомога більше подорожувати. Ми впевнені, що дитина у такому віці, звичайно, не пам’ятатиме місця де вона була і що бачила, але це дає їй відчуття краси, гармонії з природою і на підсвідомому рівні. Уже з маленького віку подорожі формують її позитивний життєвий досвід”, – ділиться мама дівчинки. Зараз Ню Ню 11 місяців і вона уже побула в Гонконзі, у сусідній провінції на морському курорті, в зоопарку, часто їздить з бабцею у парки та ресторани, відвідує басейн для малюків. Поки перше і єдине чітке слово дівчинки – “мама”, як не дивно, але звучить воно точнісінько як і на українській мові “mama”.
Про особливості виховання та освіту китайських малюків читайте уже через тиждень у другій частині статті на блозі Tiny Heart. А щоб не пропусти наші нові оригінальні статті підписуйтесь на розсилку блогу та отримайте в подарунок    – 10% на першу покупку в інтернет-магазині Tiny Heart.

Ця запис була опублікована в рубриці Tiny Heart Блог. Додайте в закладки постійне посилання.permalink.

Вам може сподобатися!

Leave a Reply