Чи варто святкувати Хелловін дітям? І з якою метою американці нав’язують нам своє свято?

Напередодні 31 жовтня вітрини починають маячіти чорно-червоно-помаранчевими декораціями, дорослі запасаються гарбузами та готують чудернацькі костюми собі і дітлахам. А телебачення і  преса вкотре намагаються відкопати коріння цього свята, розповісти, як усе це зло впливає на дитячу психіку та те, що американці нав’язують нам його з якихось підступних намірів.

Не хочемо нікого розчаровувати, але Хелловін – це не американське свято. Ніч з 31 жовтня передує 1 листопада Дню усіх святих або Дню поминання мертвих, який у кожній країні святкують по-своєму.

– Батьківщиною Хелловіну вважається територія сучасної Англії, Ірландії та Північної Франції. Саме там мешкали племена кельтів, які ще в дохристиянську епоху 31 жовтня відзначали кінець збору врожаю і прихід нового року.

– Язичники вірили, що в цей день світи живих і мертвих зустрічаються.

– У деяких країнах Хелловін називають Днем реформації, Кельтським Новим роком, Днем мертвих.

– Костюми на Хелловін були придумані з метою захисту від примар померлих. Кельти одягалися в звірині шкури, гасили вогні в будинках і виставляли на вулиці їжу – дари для духів.

– Традицію святкування Хелловін в Північну Америку принесли європейські емігранти, які в свою чергу перейняли її у кельтів.

 – Найпохмуріший Хелловін у всьому світі вважається в Мексиці. Мексиканці в цей час відзначають День мертвих, ходять на могили своїх предків. Ні про які веселощі і мова не йде.

– Найтихіший Хелловін в Китаї. Місцева назва цього свята – Гвей дзьє «День поминання предків». Консервативні китайці збираються вдома в сімейному колі, без костюмів і гучних вечірок вшановують пам’ять померлих.

Бували і ми у Шататах на Хелловін) Особливо гучно там святкує молодь, яка любить вечірки і сім’ї з дітьми, яким дуже весело купувати чудернацькі костюми, солодощі та переповідати один одному містичні історії. Багато американців навіть Різдву не надають дуже релігійного значення, для них це перш за все  велике родинне свято, тому Хелловін, тим більше не сприймають як релігійний чи д’явольський день.

Ми не захищаємо Хелловін та криваві костюми,  але й перебільшувати недобре походження та негативний вплив цих святкувань на дітей не потрібно.

Мабуть, перегляд вашою дитиною фільму бойовика чи кілька годин гри у комп’ютерну війну наносять дитячій психіці більшої травми, аніж гарбузи та опудала Хелловіну. Ви ж постійно лякаєте дитину Бабайками та домовиками, що прийдуть до малюка, якщо він буде неслухняний, хіба це не теж саме?

Хоча церква та люди консервативних поглядів не підтримують Хелловін, але окрім містики і кривавих масок в цих святкуваннь є багато позитиву:

  • діти мають нагоду перевдягнутися в містичних персонажів та наїстися досхочу цукерок ( а вони це обожнюють);
  • дорослі попрактикуватися в створенні костюмів для своїх чад та поводити найменших по домівках сусідів в пошуках смачненького;
  • молодь мають чудовий привід для яскравих, захоплюючих вечірок;
  • супермаркети значно поповнюють свій бюджет за рахунок масового продажу солодощів та декорацій;
  •  вулиці  міст на кілька днів змінюють свій сірий образ на яскравіший.

Відповідь про походження Хелловіну, про те хто і як йому радіє ми вам дали. А чи сприймати  його як нав’язане нам зло, чи як міжнародну улюблену і страшновату розвагу, уже кожен вирішує  для себе.

Ця запис була опублікована в рубриці Tiny Heart Блог. Додайте в закладки постійне посилання.permalink.

Вам може сподобатися!

Leave a Reply