Китай. Дитячий садок. Святкування Хелловіну сьогодні.

Для традиційних та консервативних жителів Китаю жодне свято не чуже, якщо воно дає привід для розваг та радості їхнім дітям. У супермаркетах батьки масово розкуповують святкові костюми, корзинки-гарбузи для цукерок і солодощі. Звичайно, не можна узагальнювати величезну країну з більш ніж мільярдним населення. Але сьогодні ми побували на півдні Китаю в красивому мегаполісі Гуанчжоу, і тут саме так.
Діти починають ходити в садок з 2 років. Є державні садки вартістю 150-200 доларів в семестр та приватні – 300-600 доларів в семестр. Приватні діляться на звичайні приватні та з поглибленим вивченням англійської, мистецтва чи спорту, уже кому, що ближче. Батьки тут дуже хочуть, щоб діти знали англійську і навіть сім’ї з фінансовим рівнем нижче середнього стараються збирати  кошти і влаштувати дитину у садочок з уроками англійської мови. В усіх садках у дітей дуже насичений день. У групі по 15-30 діток, на групу по 2-3 виховательки, що мають розпорядок дня і строго йому слідують: сніданок, зарядка, співи, малювання, фрукти, прогулянка, обід до сну, сон, обід після сну, англійська, ліплення, …. і нарешті перегляд мультику і очікування батьків. А деякий активних дітей після садочку додатково чекає вчитель кунг-фу, танців, баскетболу чи англійської. Постійні репетиції, часті відкриті уроки, святкування, виїзди з усім садком і батьками на природу.

А що ми святкуємо сьогодні?
Так, це Хелловін і на нього завітало немало героїв. Були і сніжні принцеси Ельзи, і Попелюшки, Білосніжки, Пітер Пени, Трансформери, клоуни, медсестри. Не пройшли повз цей садок і традиційні персонажі свята: павуки, привиди, відьми, чародії та привиди.


Дітлахи співали, повторювали англійські назви своїх персонажів та пройшлися у костюмах по сусідніх вулицях. Настрій підняли собі та усім навколо )

Ця запис була опублікована в рубриці Tiny Heart Блог. Додайте в закладки постійне посилання.permalink.

Вам може сподобатися!

Leave a Reply