Звичка посміхатися життю і як до неї привчати свою дитину

Це практична тема, здавалося б про неї мають писати та обговорювати, тож я ввела в Google просту фразу ”Як навчити дитину посміхатися?” і усі заголовки говорили лише про одне ”Як навчити дитину посміхатися для відео, для фото, до чужий людей ”.

А хіба ви не хочете щоб ваша дитина посміхалась від радості, від хорошого настрою і якщо такого немає, то не варто чекати від дитини вимушеної посмішки. Нехай буде інколи мовчазна і не дуже ввічлива, але буде собою і показуватиме свої справжні почуття. А ще краще – навчіть дитину бути позитивною, тоді ці справжні почуття  будуть висловлювати радість і випромінювати посмішку.

1. Проблеми є у всіх на роботі та у побуті. А ВИ привчіть себе залишати свої проблеми на робочому місці, телефонувати й вирішувати неприємні робочі ситуації не перед дитиною.

2. Ідеальних сімей немає. Готуючись до серйозного розмови з дружиною чи чоловіком займіть дитину грою, включіть їй мультики, закрийте двері у кімнату. Дайте їй зрозуміти, що батьки це надійні, адекватні і добрі люди у будь-яких ситуаціях.

3. Посміхайтеся самі до себе в дзеркало, до рідних, до співробітників і це увійде у ваш звичку, а діти убирають ваші слова та звички дуже спритно.

4. Більше використовуйте добрі, красиві та похвальні слова. Подумайте, якою може сформуватися свідомість дитини, котра кожен день чує від батьків слова “який чудовий ранок”, “яка(ий) ж ти у мене красива(вий)”, “давай, приготуємо вечерю для коханого татка(мами)”, “поглянь яке красиве сьогодні небо”.

5. Розповідайте дитині про добрі прояви життя, показуйте хороші фільми, читайте казки де добро перемагає зло… Починайте якомога раніше і частіше, поки вона ще не розуміє, як перемикати телевізор на трагічні новини, не спілкується з сусідським хлопчиком, батьки якого зловживають, поки ще хтось інший раніше вас не почав розповідати вашій крихітці про реальне і негативне навколо.

6. Сприймайте життєві неприємності легше. Побитий посуд, розлите молоко, не чистий одяг – це додаткова робота вам, але для кого? Для власного коханого малятка. Обов’язково поясніть йому скільки часу і зусиль ви затрачуєте на прибрати та готування їжі для нього і рано чи пізно дитина зрозуміє і буде допомагати, а криком вчити не варто. Побитий посуд на щастя)

Висновок)

Не показуйте своїй дитині яке суворе і важке життя, повірте, вона ще встигне це побачити сама. Дайте їй зрозуміти, що ваша сім’я та дім найкомфортніше і найнадійніше місце у її житті, посміхайтесь самі (з причиною та без причини), використовуйте якомога більше добрих слів, говоріть про красу життя, розповідайте про благородство та досягнення інших людей, ставтеся до неприємностей легше і навіть з жартома.

Ці маленькі деталі у десятки разів зменшать кількість негативу саме у вашій сім’ї та у сотні разів збільшать позитивне ставлення вашої дитини до життя, саме це і стане причиною її щирої посмішки!

Ця запис була опублікована в рубриці Tiny Heart Блог. Додайте в закладки постійне посилання.permalink.

Вам може сподобатися!

Leave a Reply