Вам цікаво? І нам цікаво. Які ж особливості виховання та догляду за малюками у Сполучених Штатах Америки?

Hello, з сонячної Каліфорнії!
Знайомтеся, це Домінік – щастячко, яке народилося рік назад в українсько-американській сім’ї двох веселих, закоханих молодих людей.
Матуся хлопчика обрала для себе найкраще з американської та української культури догляду за дитиною. Саме тому, цей карапуз такий жвавий, здоровенький та зажди усміхнений, як і на фото. Ми запитали маму Домініка і вона люб’язно поділилася з Tiny Heart кількома особливостями виховання та догляду за малюками у Сполучених Штатах Америки.

В Америці дуже різне поняття виховання дітей, аніж звикли ми. Для працюючих мам виділяється усього 12 тижнів післяпологового декрету – розповідає мама хлопчика. Іноді по рекомендаціях лікаря та зі згоди роботодавця можна залишитися у декреті додатковий місяць чи два. А потім, як хочеш, хто няням віддає немовлят, хто бабусям або іншим родичам. Мамі, що годує грудним молоком, ще складніше доводиться, необхідно постійно зціджувати молоко. Для цього за законом дозволено брати додаткові перерви на роботі, спеціально для зціджування.
У дитячий садок в Штатах можна віддавати з трьох років, але багато батьків, так і залишають малюків з нянечками. І починають водити дитину в садок лише за рік чи два перед школою, щоб дитина стала більш привітною, самостійною і перейняла необхідні початкові знання.
Загалом система виховання та освіти не є дуже строгою, дитина відчуває власну свободу і вибирає сама чим займатися у вільний від навчання час. Політика країни, щодо захисту та опіки за дітьми на дуже високому рівні.

На рахунок дитячого харчування, то мамі хлопчика не дуже подобається місцевий підхід, тому вона багато готує сама, як готують для дітей українські  сім’ї, надає перевагу домашній, натуральній, вітамінній їжі. Частина американських мам теж готують смачно вдома, але є багато таких, які  купують їжу для дітей в баночках, де  можуть бути консерванти та й смак не такий натуральний. А деякі уже з року дають багато мучного, макаронів і спагетті, здавалося б, ще встигне дитина цього наїстися у житті, але ж не з такого раннього віку.

Що ще веселого про дитинство маленьких американців). Наприклад, цього року Домінік вперше відзначав усі свята, молода сім’я по-особливому готувалася до кожного з них:  купувала багато декорацій для дому, одягала хлопчика у святкові костюмчики, запрошували більше родичів і друзів, щоб перші свята з малюком запам’яталися на усе життя. А ще  вони усі  люблять фотографуватися, тому  не обійшлося і без тематичних сімейних фотосесій. Американські карапузи обожнюють Різдво та Хелловін, усілякі перевдягання, пісні, подарунки та вистави, що проходять на ці свята. Великдень теж цікавий,  їм подобається збирати яйця, які порозкидав по дворах та парках Великодній заєць, а скільки радості коли поміж звичайних яєць трапляються ще й шоколадні.

А ще у США батьки не дуже змінюють свій стиль життя після народження дитини, вони переконані, що з поповненням у сім’ї можна так же активно подорожувати разом, влаштовуватипікніки, відвідувати усілякі навчальні та розважальні заходи і радіти життю.

Отаке воно – у кожній країні по-своєму щасливе дитинство)

 

 

Ця запис була опублікована в рубриці Tiny Heart Блог. Додайте в закладки постійне посилання.permalink.

Вам може сподобатися!

Leave a Reply